top of page

Sobil Vakfı, Türkiye’deki tüm Sosyal Bilimler Liseleri’nin ortak paydasıdır!

Sevgili Sosyal Bilimler Liseliler,

Sosyal Bilimler Liseliler Vakfı olarak, öğrencilerimize yardımcı olmak, onların başarılarını desteklemek ve geleceklerine katkıda bulunmak amacıyla faaliyet gösteriyoruz. Vakfımız, kuruluşundan bu yana öğrencilerimizin yanında olmuş ve onların akademik ve kişisel gelişimlerine destek sağlamıştır. Yeni yönetimi ile birlikte, vakfımızın hizmetlerini tüm sosyal bilimler liselerine ulaştırmak ve öğrencilerimize daha kapsamlı katkılarda bulunmak istiyoruz.

 

2023 yılında kaynaklarımızı değerlendirmek konusunda  ilk önceliğimizi ülkemizin Maraş , Hatay ve komşu illerde yaşanan büyük deprem felaketi nedeniyle bu bölgelerdeki Sosyal Bilimler öğrencilerine eğitim yardımı yapmak konusunda yönlendirdik.

 

Vakfımızın güncel faaliyetleri arasında öğrencilere burs vermek, öğrenci projelerine destek vermek, mezun öğrenci ağını geliştirmek için discord sunucusu ve iş bulma ağı oluşturmak gibi çeşitli projeler yer almaktadır. Ayrıca, vakfımızın “Aktif Bursiyerlik” programı sayesinde, öğrencilerimiz vakıf bünyesinde gönüllü çalışarak deneyim kazanma ve burs alma fırsatına sahip olabilirler. Bu program, öğrencilerimize sosyal sorumluluk bilinci kazandırmayı da hedeflemektedir.

 

Vakfımızın öncelikli amacı, tüm Sosyal Bilimler Liselerine hizmet etmektir. Her ilden ve her kesimden öğrenci veya mezunlar, vakfımızın imkanlarından yararlanabilirler.

Vakfımız, sosyal bilimler alanında eğitim alan öğrencilerin birbirleriyle tanışması ve işbirliğinde bulunması için fırsatlar yaratır.

 

Bunları sağlamak amacıyla çıktığımız bu yolda hedefimiz geleceğin sosyal bilimcilerini, yönetici adaylarını lise eğitimi sırasında  yönlendirmek ve sosyal bilimler alanında değerli öğrencilerin potansiyellerinin verimli değerlendirebilmesidir.

 

Ayrıca, iş ve eğitim hayatınızla alakalı her konuda iletişime geçebilirsiniz. Bu vakıf senin, benim, tüm Sosyal Bilimler Liselileri öğrenci ve mezunlarınındır. Görüş ve önerilerinizi  bizim ile paylaşmanız  heyecan verecektir.

ee6256b2-10a8-45d8-84d9-0defaca1f4ae.jpeg

Saygılarımızla, Utku Onat Çorapçıoğlu

Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi 15. Dönem Mezun

Sosyal Bilimler Liseliler Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı

Anında Haberdar Ol

Sosyal Medyada bizi takip et

TAKİP ET

  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram
bottom of page